Przeczytaj poniższy artykuł lub obejrzyj video na moim kanale YouTube

Kliknij w poniższy film, aby rozpocząć oglądanie:

 Ubezpieczenie szkolne NNW dziecka – czy trzeba ubezpieczać dziecko?

Kto ma pszczoły ten ma miód, kto ma dzieci ten ma NNW. 😉 Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków czy potocznie zwane NNW szkolne – co to jest? Jak działa i ogólnie z czym to się je?

Nieuchronnie zbliża się rok szkolny i oprócz decyzji gdzie znaleźć najładniejszy piórnik z Elzą, albo gdzie znaleźć kapcie z Psim Patrolem warto zdecydować gdzie ubezpieczyć dziecko. Pytanie też czy musimy? Jeszcze do niedawna każdy rodzic myślał, że tzw. „ubezpieczenie szkolne” jest obowiązkowe i po prostu należy je opłacić na początku roku szkolnego. Prawnie w Polsce nie ma obowiązku ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jednakże jeśli tego nie zrobimy dziecko nie może uczestniczyć w żadnych zajęciach pozaszkolnych, ponieważ wiąże się to z ryzykiem po stronie szkoły. Nie posiadając ubezpieczenia NNW dziecko może chodzić na zajęcia szkolne, lecz na wszystkie zajęcia pozaszkolne już nie czyli np. wycieczki, wyjścia do kina, zawody itp. Około 3 lata temu Ministerstwo Edukacji zabroniło szkołom angażowanie się w zawieranie takich polis, więc decyzja gdzie i w jaki sposób ubezpieczysz rodzicu swoje dziecko spoczywa na Tobie.

Ubezpieczenie szkolne – na co zwrócić uwagę przy jego zawieraniu?

To, że ubezpieczenie NNW dla dziecka nie jest obligatoryjne to nie znaczy, że należy o nim zapomnieć. Wręcz przeciwnie. Polisa NNW dla dziecka chroni je nie tylko podczas wypadku, który wydarzy się w szkole, ale również poza szkolnymi murami. I teraz pytanie czy chcemy wybrać ubezpieczenie sami, czy chcemy to zlecić doradcy. W moim przypadku do dyspozycji mam obie wersje. Wiadomo, że jeśli zadzwonisz do mnie jako do doradcy to od A-Z wszystko Ci wytłumaczę i zawrzemy umowę on-line bez wychodzenia z domu. Jednakże dla tych, którzy wyznają zasadę umiesz liczyć licz na siebie chciałbym dać kilka tipów na co zwrócić uwagę podczas zawierania ubezpieczenia NNW dla Twojego dziecka.

Ubezpieczenie dziecka w szkole – ryzyka występujące w klasycznym ubezpieczeniu NNW

Jakie ryzyka występują w klasycznym ubezpieczeniu NNW dzieci i młodzieży do 26 lat? Podstawowe to:

  • uszczerbki na zdrowiu,
  • pobyty w szpitalu,
  • rehabilitacje,
  • pogryzienie przez zwierzęta,
  • poważne zachorowanie.

Dodatkowo można ubezpieczyć dziecko od ugryzienia przez kleszcza, pomoc psychologa czy zwrot kosztów poszukiwań w razie zaginięcia dziecka. Prawdę mówiąc moim zdaniem absolutnie najważniejsze ryzyko to zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Dlaczego?

Wyobraźmy sobie taką sytuację że dziecko skręciło kręgosłup odcinka lędźwiowego, piersiowego czy szyjnego. Brzmi poważnie prawda? Otóż większość towarzystw uznaje tego typu wypadek jako 1% uszczerbku na zdrowiu. Sumy ubezpieczenia z tego tytułu są przeważnie od 10-40 tysięcy złotych. Weźmy tą najwyższą:

 

 
1% od 40 000 zł = 400 zł
 

Oznaczałoby to, że dziecko otrzyma świadczenie wysokości 400 zł. Nie ma absolutnie szans na to, aby za to wyleczyć dziecko, ponieważ same wizyty rehabilitacji i koszty leczenia wyniosą o niebo więcej. Załóżmy nawet 10 wizyt na rehabilitacji każda po 150 zł to już wychodzi 1500 zł. A na tym może się nie skończyć. Dlatego szukając dobrego ubezpieczenia zwróć uwagę na jaką sumę ubezpieczasz dziecko właśnie z tytułu zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji. Na szczęście aktualnie rodzice są coraz bardziej świadomi tego, że należy zwrócić przede wszystkim uwagę na sumę ubezpieczenia i zakres pomocy, bo przecież chodzi o to, aby w razie konieczności zapewnić dziecku środki realnie pokrywające nie tylko koszty leczenia, ale też niezbędnej rehabilitacji.

NNW szkolne –  od czego ubezpiecza?

Sporo osób też myśli, że jak już ma ubezpieczone dziecko w szkole to ma je ubezpieczone od wszystkiego i niczym nie musi się martwić. Błąd! Jeśli obawiasz się, że dziecko poważnie zachoruje np. na cukrzycę, zapalenie opon mózgowych, niewydolność nerek czy nowotwór i będziesz musiał z nim jeździć po szpitalach, wydawać mnóstwo pieniędzy na leczenie to wiedz o tym, że z tego ubezpieczenia raczej tego nie sfinansujesz. Przeważnie suma ubezpieczenia z tytułu poważnych zachorowań w tym ubezpieczeniu wynosi maksymalnie 2000 zł. To nic w porównaniu do potrzeb finansowych związanych z tymi chorobami. Dlaczego tak jest? Bo to jest ubezpieczenie NNW – Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Dziecko nie musi przechodzić ankiety medycznej, aby do niego przystąpić. W przypadku klasycznego ubezpieczenia dziecka przeprowadzana jest ankieta medyczna i to zupełnie innych rodzaj ubezpieczeń. Oprócz lub zamiast NNW szkolnego śmiało można zawrzeć takowe i wtedy dziecko dopiero można powiedzieć, że jest w pełni ubezpieczone.

 

Gdybyś myślał o rozszerzeniu ubezpieczenia dziecka o poważne zachorowania i inne trudniejsze zagadnienia zapraszam do siebie – chętnie Ci pomogę.

Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka – cena

Plusem ubezpieczenia NNW szkolnego jest cena. Składki przeważnie płacimy rocznie i zaczynają się nawet od 35 zł a maksymalnie sięgają 200 zł rocznie. Więcej kosztuje bak benzyny albo jednorazowe zakupy spożywcze, więc moim zdaniem jeśli już coś zawierać to w tym wyższym pułapie cenowym i to głównie przez pryzmat tego, że tam sumy ubezpieczenia z tytułu rehabilitacji i pokrycia kosztów leczenia sięgają 10 000 zł, a nawet 15 000 zł. Za taką kwotę w większości przypadków doprowadzisz dziecko do stanu sprzed szkody.

 

Ubezpieczenie szkolne NNW – gdzie ubezpieczam swoje dzieci?

Sam jestem ojcem i posiadając wiedzę w temacie finansów oraz znając sytuacje losowe, które się przytrafiają, nie bagatelizuję nigdy kwestii ubezpieczeń dziecka. Tak czy inaczej wychodzi na to, że trzeba je wykupić, więc warto wykupić takie, aby dało nam realną korzyść w momencie w którym musimy z niego skorzystać.

Podsumowując jeśli chcesz ubezpieczyć dziecko od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków proponuję Ci dwie drogi:

 

1. Wejdź na https://finli.pl/1156609 i zawrzyj ubezpieczenie samodzielnie on-line wybierając odpowiedni pakiet i uzyskując 10% rabatu przez to że klikasz w mój spersonalizowany link.

Znajdziesz tam przekrój ofert na różne sumy ubezpieczenia. Możesz samodzielnie wybrać opcję, która Cię interesuje i zawrzeć umowę. To są ubezpieczenia, które z czystym sumieniem mogę polecić, sprawdzone, bardzo dobrze funkcjonujące, z dobrymi warunkami ogólnymi.

 

2. Zadzwoń, napisz do mnie, a chętnie pomogę Ci dobrać ubezpieczenie dobrane pod Twoje indywidualne potrzeby.

Np. czasem klienci chcą ubezpieczyć dziecko na wyższe sumy lub po prostu chcą mieć pewność, że ubezpieczenie zawarte jest wspólnie z doradcą przez co mają większą pewność, że jest sprawdzone.

Jeśli jesteś dyrektorem szkoły, albo zasiadasz w radzie rodziców i chciałbyś przedstawić innym najlepsze rozwiązanie, wyślij im link do tego artykułu lub link do Finli i masz problem z głowy 🙂

Gdybyś natomiast myślał o rozszerzeniu ubezpieczenia dziecka o poważne zachorowania i inne trudniejsze zagadnienia zapraszam do siebie – na pewno chętnie Ci pomogę.

Życzę powodzenia wszystkim dzieciakom, młodzieży, a także rodzicom 😉  w kolejnym roku szkolnym!

Jeśli chcesz ubezpieczyć swoje dziecko od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, czy poważnych zachorowań...

… to zapraszam Cię do kontaktu i darmowej konsultacji. Chętnie porozmawiam, udzielę profesjonalnej porady. 

Napisz wiadomość:

15 + 13 =

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube

Zapraszam Cię również na mój kanał YouTube na którym regularnie publikuję krótkie filmy edukacyjne w których w przystępny sposób tłumaczę nie zawsze proste zagadnienia z branży finansowej:

Jacek Niedałtowski – Doradca Finansowy Gdańsk, Sopot, Gdynia

Finanse to nie tylko moja praca, ale i moja pasja. Przecież najlepiej wykonuje się pracę, gdy sprawia ona przyjemność i tak też podchodzę do mojego zawodu. Nic bardziej nie przysparza radości niż zadowolony klient. Zatem posługując się językiem branżowym – inwestuję w siebie i zamierzam dążyć do perfekcji we wszystkich aspektach długofalowej pomocy klientowi w realizacji jego potrzeb, marzeń oraz planów finansowych.

Pracuję głównie na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic Trójmiasta, lecz aktualne możliwości komunikacji zdalnej sprawiają, że z powodzeniem obsługuję również klientów z całego województwa pomorskiego, a także pozostałych regionów Polski. Jestem otwarty na każdą formę kontaktu i współpracy. Poniżej znajdziesz wszelkie informacje, które pozwolą Ci na skontaktowanie się ze mną. Napisz lub zadzwoń w celu ustalenia terminu darmowej konsultacji. Więcej na temat współpracy ze mną przeczytasz TUTAJ.

Ubezpieczenia na życie on-line


Najważniejsze to ustalić jakie ryzyka ubezpieczeniowe interesują Ciebie jako klienta, na jakie sumy chcesz się ubezpieczyć i od czego. Mogę oczywiście przygotować ofertę od razu na przykładową sumę, ale polecam krótko porozmawiać np. na Zoomie, ustalić która forma ubezpieczenia Tobie odpowiada, jakie ryzyka chciałbyś zabezpieczyć i dopasować wysokość składek. Jak tylko to zrobimy to wystawienie polisy to już tylko kilka kliknięć. Korzystam z wszelkich dogodnych dla Ciebie narzędzi w celu efektywnej komunikacji: telefon, e-mail, WhatsApp, Messenger (Facebook), Zoom.
Skontaktuj się ze mną – ustalimy termin spotkania i preferowany sposób komunikacji.